Youtube’da 100.000 Takipçiye Ulaşma

Birçok kişi son dönemlerde oldukça popüler olan Youtuber’lığa merak sarmıştır. Youtube’da sürekli olarak video yayınlayan profesyonel bir kanala sahip olan kişiler için kullanılan Youtuber’lık tanımlaması son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Çok fazla abone sayısına sahip olan kanalların yayınladığı videolar yüz binlerce izlenme almaktadır. İzlenme alan kişiler Youtube’dan para kazanabilmektedir. Bu da Youtube platformunu bir gelir kaynağı haline getirmekte ve internetten para kazanmanın yolunu açmaktadır. Eğer Youtube’da başarılı olmak, popüler olmak ve para kazanmak istiyorsanız kanalınızda kaliteli videolar paylaşmalısınız. Daha sonra ise izleyeceğiniz strateji abone arttırma üzerine olmalıdır. Abone sayınız ne kadar fazla olursa kanalınızın popülaritesi de o düzeyde artacaktır. Yüklemiş olduğunuz videolar da abone sayınıza göre izlenmeye ulaşacaktır.

Youtube’da Abone Arttırmamaxresdefault-1-300x212

Youtube’da abone kazanmak için kanalınızın tanıtımını yani reklamını etkili bir şekilde yapmalısınız. Eğer kaliteli bir reklam çalışması gerçekleştirirseniz abone sayınızda büyük oranda artış sağlayabilirsiniz. Reklam belirli bir maliyetle gerçekleştirilebileceği gibi sosyal ağlar üzerinden insanlarla etkileşime geçilerek de ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sosyal ağlarda kanalınız için sayfa veya profiller oluşturabilir, bu profillerden insanları ekleyebilir ve videolarınızı bu profillerde ve sayfalarda paylaşabilirsiniz. Böylece yeni video yüklediğinizde bile hızlı biri izlenme grafiğine sahip olabilirsiniz. Ayrıca videolarınızın altına yapılan yorumlara cevap vermeniz abonelerinizle etkileşiminizi arttıracak ve abonelerinizin kanalınızı daha sıkı takip etmelerine neden olacaktır. Etkileşimde bulunmanız yorum sayısının da artmasına ve otomatik olarak videolarınızın izlenme sayısının yükselmesine neden olacaktır. Abonelerinizin arkadaşları veya takipçileri de bu sistemle kanalınızdan ve videolarınızdan haberdar olabilir.

100.000 Takipçiye Nasıl Ulaşılır?

Yüz bin takipçiye ulaşmak kolay değildir. Bunun için kaliteli bir kanala sahip olmalısınız. En etkili abone arttırma yöntemi kaliteli videodur. Eğer kaliteli, paylaşılabilir yani viral videolar oluşturabilirseniz videonuz sosyal ağlarda birçok kişi tarafından paylaşılacaktır. Yani kaliteli videolar üretmeniz halinde doğal bir reklam yapmış olursunuz. Böylece siz herhangi bir tanıtım veya reklam çalışması yapmadan Youtube’da 100.000 takipçiye ulaşabilirsiniz. Belli bir süreç gerektiren bu hedefe ulaşmanız için tek yapmanız gereken kaliteli ve paylaşılabilir videolar üretmektir.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required