Twitter’dan Para Kazanma

Twitter tüm dünyada kullanılan en büyük sosyal ağlardan birisidir. Bu kadar çok kişinin olduğu büyük bir platformda para kazanmak da mümkündür. Eğer çok sayıda kişi tarafından takip ediliyorsanız Twitter’dan para kazanabilirsiniz. İşte Twitter’da para kazanmak için izleyebileceğiniz yollar ve uygulayabileceğiniz yöntemler:

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?twitter-bird-dollars-hed-2014_0-300x169

Twitter’dan düzenli olarak para kazanmak mümkündür. Bunun için yüksek bit takipçi kitlesine sahip olmanız mümkündür. Ne kadar fazla takipçiniz olursa para kazanma şanısınız o kadar artacaktır. 100 binden fazla takipçiniz varsa ve bu takipçiler etkinse hesabınızda reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Belli bir ücret karşılığında reklam yayınlayabilir ve yayınladığınız paylaşım için bir ücret talep edebilirsiniz. Büyük markalar, işletmeler ürün veya hizmet tanıtımı yapmak isteyen kişiler popüler yani fenomen hesaplarla iletişime geçmektedir. Takipçi sayısı fazla olan kişiler tweet’lerini çok sayıda kişiye ulaştırabilmektedir. Bu tarzda hesap sahipleri reklam yayınlayarak yayınladıkları reklamın sayısına ve takipçi sayısına göre para kazanabilmektedir. Takipçi sayınız ve etkinliğiniz ne kadar fazlaysa kazanacağınız para da o kadar artacaktır.

Takipçilerinizi Arttırın

Takipçi sayınızın fazla olması para kazanmanızda önemli bir etken olacaktır. Bunun için de farklı ve etkili tweet’ler atmalısınız. Böylece daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer fenomen hesapların tweet’lerine cevaplar yazarak da fenomen hesaptaki takipçilerin dikkatini çekebilirsiniz. Böylece takipçi sayınızı arttırmış olursunuz. Kaliteli farklı tweet’ler atarsanız internet sitelerindeki içeriklerde yer alabilir ve yine takipçi kitlenizi arttırabilirsiniz. Twitter’da takip edilmesi gereken fenomenler arasında yer alırsanız hem takipçi sayınızı arttırabilir ve Twitter’dan para kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı sistemlerine üye olarak hesabınızda bazı ürünlerin satış ortaklığını yapabilirsiniz. Size verilen linke tıklayarak ürün veya hizmet satın alındığında size belli bir komisyon ödenmektedir. Yine takipçi kitlenizin büyüklüğüne göre satış reklamlarınız artabilmektedir. Çok sayıda organik takipçiye sahipseniz satış ortaklığı sistemiyle de Twitter’dan para kazanabilirsiniz.

Aktif Olun

Gündemdeki konular ve Trend Topic’ler için özgün tweet’ler atabilirsiniz. Böylece daha fazla kişinin dikkatini çekerek takipçi kitlenizi arttırabilirsiniz. Ne kadar fazla takipçiniz olursa Twitter’dan o kadar fazla para kazanabilirisiniz.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required