Twitter Takipçi Arttırma Yolları

Twitter tüm dünyada milyonlarca takipçisi olan bir sosyal ağdır. Mikro blog sitesi olarak tanımlanan Twitter, çok sayıda insanla tanışıp etkileşime geçebileceğiniz kaliteli bir platformdur. Sosyal ağlarda genel olarak insanlar fazla takipçiye ulaşmak ve daha popüler bir hale gelmek için takipçi arttırma yollarına başvururlar. Böylece yaptığınız paylaşımlar daha fazla kişi tarafından görülür ve daha fazla etkileşim alırsınız. İşte daha popüler hale gelmek için Twitter’da takipçi arttırma yolları:

İlgi Çekici Olmak

Twitter’da takipçi arttırmanın en etkili yolu ilgi çekici olmaktan geçer. İlgi çekici olmaktan kasıt attığınız tweet’lerin insanlar tarafından beğenilmesi ve etkileşim almasıdır. Bu şekilde farklı ve ilgi çekici paylaşımlar yaparsanız çok sayıda insana ulaşabilirsiniz. Tweet’inizi beğenen kişiler re-tweet yaparak paylaşımlarınızı dolaylı olarak kendi takipçilerine de duyurmuş olur. Böylece hızlı bir şekilde takipçi artışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca hesabınızı herkese açık bir hale getirirseniz attığınız tweet’leri herkes görebilir. Dikkat çeken tweet’ler atabilirseniz takipçi sayınız da artış gösterebilmektedir. Ayrıca TT olan yani Trend Topic olan konular hakkında tweet atmanız da takipçilerinizi arttıracak bir yöntemdir.

Takipçilerinizle Etkileşim Halinde Oluntwitter-takipci-arttirmak-300x198

Atmış olduğunuz tweet’lere takipçileriniz cevap verebilir. Verilen cevaplara karşılık vermeniz takipçilerinizle olan etkileşiminizi arttıracaktır. Bu nedenle tweet’lerinize cevap veren takipçilerinize siz de cevap yazın ve onlara değerli olduklarını hissettirin. Vereceğiniz akıllı cevaplarla takipçi sayınızı kat kat arttırabilirsiniz.

Re-tweet Edin

Takip etiğiniz hesaplarda beğendiğiniz veya bilgi içeren tweet’leri re-tweet edebilirsiniz. Böylece re-tweet ettiğiniz hesabın sahibi sizi takip etmiyorsa edebilir ve sizin takipçiniz olabilir. Ayrıca takipçileriniz faydalı bilgiler içeren paylaşımları gördüğünde, re-tweet’e cevap yazabilir veya beğenebilir.

Hastag Kullanın

Popüler olan gelişmelerle ilgili ‘#’ işaretini kullanarak hastag kullanabilir ve Trend Topic olan konularla ilgili tweet’ler atabilirsiniz. Böylece insanlar Trend Topic olan hastag’lere tıkladığı zaman sizin atmış olduğunuz tweet’lere de ulaşabilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir konu vardır. Çok sayıda aynı konu ile ilgili tweet atmanız takipçilerinizi bıktırabilir ve takipten çıkabilirler. Bu nedenle Twitter’da takipçi arttırmak için birden çok sayıda tweet atmamalısınız.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required