TWİTTER, RETWEET VE FAVORİ

Sosyal medya araçlarından biri olan Twiter, insanlar kendilerini sanal ortamda yazıyla ifade etme şeklidir. Sadece yazı yazma aracı olmayan twiterda kişiler fotoğraf ve video paylaşma seçeneği ile de yaşam tarzlarına ve fikirlerine dair paylaşımlar yapmaktadırlar. Twitter’ın kendine özgü bazı bir takım terimleri bulunur. Bunlar; twitter, retweet ve favori kavramlarıdır. Twitter da yaptığınız paylaşımlar Tweet atmak olarak adlandırılır. Retweet, yaptığını paylaşımın bir ya da birden fazla takipçiniz tarafından kendi twitter profil sayfasında paylaşılması anlamını taşırken; favori, kendi sayfanızda yaptığınız paylaşımın bir ya da birkaç takipçiniz tarafından beğenilmesi anlamına gelmektedir. Favori ve retweet sayısının çok olması popülerlikle alakalıdır. Twitter ile popüler olmak takipçi sayısının çok olması ile doğru orantılıdır.

Takipçi Arttırma

Twitter’da retweet ya da favori sayısın arttırmak isteyen kişilerin, öncelikle takipçi sayısını arttırması gerekiyor. Twitter, rt ve favori sayısı kasma yollarına dair kullanılan ifadelere bakılacak olursa çoğu kişinin bu konuda pek de tecrübe sahibi olmadığı dikkat çekmektedir. Rt ya da favori kasmaya dair fazla bilgisi olmayan insanlar bu işin, kaliteli içerik üretimi ile alakalı olduğunu ileri sürerler. Yani yaptığınız paylaşımlar ne kadar kaliteli ve dikkat çekici ise o kadar beğeni alır anlayışı hakimdir. Evet, bu yanlış bir düşünce değildir fakat eksiktir. İsterseniz dünyanın en kaliteli içeriklere sahip paylaşımlarını yapın, son derece dikkat çeken ve komik durumları rt yapın, yine de tam manası ile bir popülerlik elde edemezsiniz. Rt ya da favori sayınızın artması için öncelikle takipçi sayınızın çok olması lazım. Takipçi sayınızın sizi popüler edecek kadar çok olması demek, rt ve favori sayınızın da artması demek olur.

Peki, ama ben takipçi sayımı nasıl arttıracağım? Bu sorunun cevabı son derece basit: Takipçi satın alarak. Belli bir ücret karşılığında takipçi satan pek çok site bulunur. Bu sitelere giderek bütçenize en uygun olan takipçi satın alma paketini seçebilir ve gerekli ödemeyi yaptıktan sonra takipçi sayınızı artırabilirsiniz.  Eğer ben kesinlikle böyle bir yönteme başvurmak istemiyorum, doğal yollardan takipçi, rt ve favori sayımı arttırmak isterim diyenlerdenseniz, evet bu da mümkün. Fakat şimdiden söylemek isteriz ki bu ciddi emek ve zaman gerektiren bir iştir. Eğer bunu göze alıyorsanız, doğal yollardan takipçi arttırmaya dair birkaç ipucu verelim. Takibe takip ilkesi ile günlük olarak düzenli bir şekilde birkaç kişiyi takip edin ve sizi takip edenleri de muhakkak geri dönüş yaparak takip edin. Mutlaka başka hesapların özelliklede popüler hesapların paylaşımlarını rt yapın ve favorilere ekleyin. Bir diğer yöntem ise hastag yani diğer adı ile TT listesine girenler hakkında yorum yapmak ve paylaşımda bulunmak.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required