TWİTTER RETWEET AL

TWİTTER RETWEET SATIN ALMAK

Twitter’da takipçi, retweet ve beğeni sayısı arttırmanın yolları sizler tarafından sıkça sorulan sorulardır.Sizin için retweet sayısını nasıl arttırmanız gerektiği ile ilgili ufak ipuçları hazırladık.

Twitter’da kendinizi göstermek için bir önemli diğer yol da retweet almak. Twitter’da retweet almak yani tweetlerinizin yeniden paylaşılması sosyal ağda sizin daha çok tanınmanıza yol açar, bunun için de paylaşımda bulunduğunuz içeriklerin insanlar tarafından beğenilmesi gerekir. Twitter’da retweet almak çok da kolay değil. Takipçi sayınız az ise siz ne kadar iyi paylaşımda bulunursanız bulunun  bir işe yaramayacaktır. Bir diğer yanlış bildiğimiz şey  ise sen takip edileceksin ama karşı tarafı takip etmeyeceksin, ancak bu şekilde popüler olabilirsin ve yazdıkların retweet alır. Bu belirli durumlarda işe yarayabilir ama genel olarak birçok kullanıcının hesap gelişimini engelleyebilir. Başkalarının sizi takip edip yazdığınız yazılara retweet yapabilmesi için onların da sizin tarafınızdan onları takip etmeniz gerekir ki karşı taraf sizin çıkar amaçlı bu işi yaptığınızı düşünmesin.

 Twitter retweet satın alma

Twitter’da etkileşim arttırmanın yolu yine etkileşimden geçer. Twitter’da retweet almanın yolu siz ne kadar retweet yaptığınızdır. Siz ne kadar etkileşimde bulunursanız ve insanlarla sohbet ederseniz onlar da bunun karşılığında size destek olacaklardır. Etkileşimde bulunduğunuz bu sayfalardan yardım isteyerek de retweet sayınızı arttırabilirsiniz. Herkes tarafından takip edilen, adı bir çok kez duyulmuş ve twitter’ı kullanan insanların çoğunun bildiği sayfalardan yardım isteyebilirsiniz. Bu şekilde etkileşimde daha fazla yer alıp insanların sizi tanımasına ve beğenmelerine bu sayede sizin de yazdıklarınızın çoğu kişi tarafından retweet edilerek sayınızın artmasına neden olur.

 

Bir diğer önemli konu da Twitter’da retweet almak için size verilen karakter sayısını sonuna kadar kullanmamanız gerektiğidir. Yazdığınız yazıların uzun olması insanları sıkabilir. İnsanlar uzun yazıları okumaya üşenebilir ve ya yarısında sıkılarak okumayı bırakabilir. İnsanların dikkatini çeken paylaşımlar yapmak her zaman işe yarar. Mesela; paylaştığınız gönderilere  görsel içerik eklemek de daha fazla retweet almanıza sebep olur. İnsanlar sosyal medya hesaplarını kendilerini rahatlatmak ve gülme aracı olarak kullanırlar. Paylaşımlarınızda komik video, karikatür gibi  insanları eğlendiren, seviyeli ve abartılı olmayan içerikler eklemeniz de retweet sayısını arttırır. Her zaman komik paylaşımlarda bulunun demiyoruz ama bazen de  fayda sağlayacak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. İnsanlar sizin tek yönlü olduğunu düşünmesin insanları eğlendiren ve aynı zamanda fayda sağlayan paylaşımlarda bulunursanız retweet sayınızda artış göreceksiniz.

 

Son olarak da hashtag kullanmanızı tavsiye ediyorum. Hashtag kullanımı tüm sosyal ağlarda bulunan yeni bir akım,  ancak en çok kullanıldığını gördüğümüz yer şüphesiz Twitter. Atacağınız tweetlerde mutlaka hashtag kullanın ama gelişigüzel bir şekilde değil. Yerine uygun bir şekilde kullanın. Hiç kullanılmayan hashtag yerine daha çok kullanılan hashtag seçin. Kullanılan hashtag’in atmış olduğunuz tweet ile de alakalı olmasına özen gösterin.

 

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required