Twitter Hesap Onaylatma

21 Mart 2006 yılında kurulan mikro blog sitesi olan Twitter’ın tüm dünyada milyonlarca üyesi bulunmaktadır. Ülkemizde de oldukça popüler olan Twitter’da birçok popüler yani fenomen hesap mevcuttur. Diğer sosyal ağlarda da olduğu gibi bu platformda da birçok kişi reklam yayınlayarak, ürün ve hizmetlerin tanıtımlarını yaparak para kazanabiliyor. Tabi bu genel olarak ünlü kişiler tarafından yapılsa da hesap onaylatan kişiler de reklam alarak gelir elde edebilmektedir. Twitter hesap onaylatma işlemi onaylı olan profilin daha güvenilir ve daha profesyonel olduğu izlenimini oluşturmaktadır. Hesabın isim bölümünün hemen yanında mavi bir ‘tik’ yer almakta ve bu hesabın onaylı olduğu anlamına gelmektedir. Genel olarak ünlü kişilerin hesaplarında görmeye alışık olduğumuz bu işaret son dönemlerde fenomenler tarafından ve fazla takipçisi olan kişiler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır.

Twitter Hesap Onaylatma Nedir?

Twitter’da milyonlarca üyenin yer alması ve her gün milyonlarca tweet’in atılması sistemi gün geçtikçe daha popüler bir hale getirmektedir. İnsanların olduğu her yerde para da vardır ve popüler hesaplar da hesaplarına reklam alarak, ürün ve hizmet tanıtımı yaparak para kazanabiliyor. Ancak bunun için şart olmasa da önemli bir faktör vardır. Twitter’dan para kazanmak için Twitter mavi tik özelliğine sahip olmanız sizin için büyük bir artı olacaktır. Bu özellikle hesabınızın Twitter tarafından onaylanmış ve güvenilir bir hesap olduğu izlenimi oluşacaktır. Bu işaretin olduğu hesapların daha fazla organik takipçi kazandığı da ön görülüyor. Bu nedenle eğer Twitter kullanıyorsanız siz de Twitter mavi tik alma işlemini uygulayarak bu onaylı hesaba kavuşabilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Mavi tik rozetinin alınması takipçi sayısının artmasına yardımcı oluyor. Ancak hesap onaylatma işlemi birçok kullanıcı tarafından karmaşık bulunduğundan veya zaman harcamamak adına gerçekleştirilmemektedir. Karmaşık işlemler olarak adlandırılan işlemler aslında hesabın size ait olduğunu kanıtlamanıza yardımcı olmakta ve onaylı hesaba kavuşmanıza yardım etmektedir. Dolduracağınız bir hesap onaylama formu ile mavi tik rozetini alabilir ve Twitter hesabınızı onaylı hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemleri alt kısımdaki listede bulabilir ve bu işlemleri uygulayarak Twitter mavi tik alabilirsiniz:

1)Hesabınıza giriş yapın.

2)Profilinizde telefon numaranızı girin ve onaylayın. Aynı zamanda e-mail ve diğer istenilen temel bilgileri de girerek onaylamanız gerekmektedir.

3) support.twitter.com/forms/verify adresine giriş yapın. Bu formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Ancak Twitter hesap linkinizin en az iki adet ilgili web sitesinde yer almasına dikkat etmelisiniz. Yani iki adet web sitesinden sizin hesabınızın linkinin paylaşılması gerekiyor. Bu hesap onaylatma işleminde oldukça önemlidir. Bu işlemlerin tümünü gerçekleştirdikten sonra formu doldurarak en fazla 500 karakterlik bir onaylatma yazısı gönderebilirsiniz. Bu yazıda hesabınızı neden onaylatmak istediğinizi anlatabilirsiniz.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required