TWİTTER HESAP NASIL ONAYLATILIR?

İnternet ortamında sosyal medya sitelerinin popülerliğinin artması ile birlikte Twitter hesap nasıl onaylatılır sorusu da çoğaldı. Sosyal sitelerde paylaşım yapmak artık gündelik hayatımızın sıradan bir parçası haline gelirken bazı paylaşımlardan da para kazanma amacı güdülmektedir. Bu paylaşımların izlenmesi de beğenilmesi de bu açıdan oldukça önemlidir. Sosyal medya hesaplarının marka adına ve kurumsallık adına onaylanmış hesapları oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu durum sosyal medya ağı olan Twitter içinde geçerlidir. Twitter  hesap  onaylatma bu sosyal medya ağında hesap onaylatabilmek için bazı kurallar var. İlk olarak tanınmış bir kişi olmalısınız veya markanızın tanınmış olması gerekmektedir. Eğer markanız tanınmıyor ise veya siz tanınmıyor iseniz Twitter hesabından onay almanız imkânsız. Bu yüzden denemeyin. Sosyal medya ağlarının en önemli özelliklerinden biriside takipçiniz olmasıdır. Twitter da ise en az 10 bin takipçiniz olmalı ki Twitter hesap onaylatma işlemini gerçekleştirebilesiniz. Takipçi sayınızda tutuyor ise geriye web sitenizin veya kişisel yani size ait bloğunuzun olması gerekmektedir. Bütün bu şartlar hazır ise hesabınız onaylanır. Fakat önemli bir konu daha var. Unutmayın sizi takip eden kişiler sahte veya aktif değil ise Twitter bunu anlar.

Twitter Mavi Tik Alma

Twitter hesap nasıl onaylatılır sorusunun cevabını verdikten sonra mavi tik nasıl alınır ona bakalım.  Twitter da öncelikle hesap doğrulatma işlemi yapmalısınız. Daha sonra en kısa sürede Twitter mavi tik alıp hesabınızı onaylatabilirsiniz.  Onaylanmış hesapları herkesin görebilecek duruma gelmesinin ardından standart kullanıcılarda mavi tik alabilir duruma geldi. Öncelikle belirli işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Önceden onaylı hesaplar medya, yönetim, iş dünyası gibi özel durumlarda verilmekteydi. Mavi tik o kişinin orijinal bir hesaba sahip olduğunun göstergesidir. Twitter da mavi tik kamuoyunun oldukça ilgisini çeker çünkü o kişinin özel olduğunu gösterir.  Mavi tik almak bu yüzden önemlidir. Twitter ekranına baktığınız da kullanıcı adının sağ tarafında mavi simgesi olan bir işaret yer almaktadır. Bu onay rozetini sadece Twitter verir. Bu nedenle rozeti başka yöntemlerle hesabınıza almaya çalışmayın. Çünkü sistem tarafından fark edilerek hesabınız askıya alınır. Buda sizin açınızdan can sıkıcı olur. Twitter sizden bazı koşullar istemekte. Onlar şu şekilde.

  • Kişisel bilgilerin tam olarak verilmesi
  • E-posta adresinizi onaylatmış olmanız
  • Telefon numaranızı onaylatmış olmanız
  • Profil resmi oluşturmanız
  • Kapak fotoğrafı seçmeniz
  • Doğum günü bilgilerini vermeniz
  • Web sitenizin bilgisini vermeniz
  • Gizlilik ayarını ise herkese açık şekline getirmeniz. Bu işlemlerden sonra mavi tik onaylatma bağlantısına girerek devam et düğmesine basıp devam et düğmesini tıklamak olmalıdır. Daha sonra ise Twitter adresinizi kullanın. En son bütün bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Twitter’ın onayını beklemelisiniz. Artık son söz onlarda.

 

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required