TWİTTER HESABI NASIL KAPATILIR?

Son dönemde oldukça popüler olan Twitter, günümüzde sık kullanılan bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. 140 karakterle sınırlı metin yazma özelliğine sahip twitter platformu ilk kullanılmaya başlanıldığı andan itibaren kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Her geçen gün twittera yeni yeni kullanıcılar üye olurken aynı zamanda da pek çok twitter kullanıcısı hesabını kapatıyor. Kullanıcılar başka bir twitter hesabı olduğu için, twitterdan sıkıldığı için ya da başka bir takım sebeplerden ötürü twitter hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Bu esnada pek çok insanın aklına acaba twitter kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir sorusu takılır.

İşte bu makalemizde twitter hesabını kapatmak isteyen kullanıcıların ne yapmaları gerektiğine dair bilgileri aktaracağız.

Twitter Hesap Kapatma İşlemi

Twitter da hesap kapatma ya da hesap silme işlemi pek çok kullanıcı tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor. Biz de şimdi bu makalede kullanıcılar için twitter hesabının nasıl kapatılacağına dair bir takım bilgiler sunacağız. Hesap silme ya da hesap kapatma işlemi yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle internetten twitter hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Giriş işleminden sonra twitter hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız sırası ile şu adımları takip etmeniz gerekir.

  • Hesaba giriş yaptığınızda sayfanın sağ üst kısmında yer alan kendi profil sekmenize tıklayın.
  • Profil sekmenizde yer alan ayarlar kısmına tıklayarak giriş yapın.
  • Ayarlar kısmına geldiğinizde en alt sırada yer alan hesabı devre dışı bırak seçeneğine tıklayacaksınız.
  • Bu sekmeye tıkladığınızda Twitter sizden şifrenizi girmenizi isteyecektir.
  • Açılan hesabı devre dışı bırakma onay penceresini de tıkladıktan sonra hesabınızın kapatılma işlemi gerçekleşir.

Bu aşamadan sonra 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmadığınız müddetçe hesabınız artık sonsuza kadar devre dışı bırakılır. Fakat bu 30 günlük süre içerisinde eğer twitter hesabınıza giriş yaparsanız, hesabınız yeniden aktif olduğu için kapatma işlemi gerçekleşmeyecektir. Yani eğer hesabınızı bir daha açmamak üzere kapatmak niyetindeyseniz kapatma işlemini yaptığınız günden itibaren kesinlikle hesabınıza giriş yapmamalısınız.

Twitter Hesap Kapatma

Eğer bir twitter hesabınız var ise ve kapatmak niyetindeyseniz bunu nasıl yapacağınıza dair gerekli bilgilendirmeyi yukarıda yaptık. Bunun yanı sıra bir de sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan twitter ın kendi kendine kapattığı hesaplar vardır. Peki nasıl hesaplardır bunlar ve twitter neden bu hesapları kendi kendine kapatır. Diyelim ki twitter üzerinde bir hesap açtınız fakat uzun bir süre boyunca bu hesaba hiç girmediniz. Eğer ilk açtığınız andan itibaren hiç paylaşımda bulunmazsanız ve twitter da aktif olmazsanız, hesabınız twitter tarafından devre dışı bırakılır. Genellikle yumurta hesap denilen bu hesaplar twitter tarafından tespit edilerek belli bir dönemde topluca silme işlemine tabi tutulur.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required