Twitter Fenomen Olma Yolları

Twitter tüm dünyada kullanılan bir mikro blog ağıdır. 140 karakter paylaşımların yapılabildiği bu platformda her gün on binlerce tweet atılmaktadır. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Twitter’da da çok sayıda kişi ile etkileşime geçen hesaplar popüler olmakta ve ön plana çıkmaktadır. Yani kısaca Twitter’da fenomen olmak için çok sayıda takipçiye ulaşmanız gerekir. Eğer paylaşımlarınızı çok sayıda kişi görür, beğenir ve re-tweet yaparsa bu sizin bir Twitter fenomeni olduğunuz anlamına gelebilir. Tabii çok sayıdan kastımız en az 100.000 takipçi ve çok sayıda etkileşimdir. Eğer 100 bin takipçiye ulaşabilirseniz marka ve işletmelerden gelen reklam tekliflerini de değerlendirebilir, hesabınızda reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Popüler Tweet’ler Atmak

Twitter’da her gün on binlerce tweet’in atıldığını söylemiştik. Bu tweet’ler arasından sıyrılıp ön plana çıkmak ve popüler olmak için farklı, özgün ve kaliteli tweet’ler atmalısınız. Bu tweet’leri hastag kullanarak da Trend Topic yani TT olan konularda görünmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece bu konu ile ilgili Trend Topic sekmesine tıklayan kişiler konu ile ilgili atılan tweet’ler arasında sizin tweet’inizi de görebilirler. Böylece daha fazla kişiye ulaşma şansına ulaşabilirsiniz.

Kendi Karakterinizi OluşturunTwitterda-Fenomen-Olmak-İstiyorsanız-300x164

Twitter’da fenomen olan birçok kişi kendi karakterini oluşturmuştur ve çoğu kendi gerçek ismiyle ve profiliyle tweet atmamaktadır. Kendinize özgü farklı ve ilgi çekici bir karakter oluşturmak Twitter’da fenomen olma yollarından birisidir. Bu şekilde insanların dikkatini çekebilir ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Hastag Kullanın

Popüler olan konulara farklı düşünceler eklemeniz, farklı tweet’ler atmanız kullanıcıların dikkatini çekecektir. Bu nedenle TT olan popüler konularla ilgili özgün paylaşımlar yapmanız takipçi sayınızı arttıracak önemli bir etkendir. Ayrıca attığınız tweet’lere beğeni, re-tweet ve cevap gelmesi ön plana çıkmanıza ve takipçilerinizin artmasına yardımcı olacaktır. Popüler konularla ilgili tweet atmasanız dahi hangi konu ile ilgili paylaşım yapıyorsanız hastag kullanmanız yararınıza olacaktır.

Özgün Olun

Kimseyi taklit etmeden kendi karakterinizi oluşturmanız fenomen olmanıza yardımcı olacaktır. Başkalarını taklit etmeniz Twitter’da fenomen olmanızı değil diğer kullanıcılar arasında kaybolup gitmenize yardımcı olacaktır.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required