TWİTTER BEĞENİ AL

 

Twitter’da beğeni almak son günlerde twitter kullanıcılarının yoğunlaştığı bir konudur.

Twitter 2006 yılında yayına başlayan dört yıl içerisinde en çok kullanılan sitelerden biri olmaya başladı. Küçük büyük herkes bu siteye kayıt olmaya başladı. Kişiler, politikacılar, kurumsal şirketler ; yani aklınıza gelebilecek hemen hemen herkes Twitter hesabıyla kendisi hakkında paylaşımlarda bulunuyor. İnsanlar bir şekilde kendilerini göstermek için Twitter’ı kullanıyorlar. Yazdıklarının herkes tarafından beğenilmesi için uğraşan bir kitle ortaya çıkmaya başladı.

 

Twitter’da beğeni almanın yolları son dönemde sıkça sorulan sorular arasında yer almıştır. Çoğu insan beğeni arttırmanın hileli yollarına başvursa da bunu doğal yollardan yapmak da mümkün. Twitter’da beğeni al adıyla yaptığınız araştırmalarda sonuç genellikle sizin kaliteli ve farklı içerik üretmeniz gerektiği ile ilgili bilgiler verecektir. Elbette kaliteli ve farklı paylaşımlar yapmanın  size bir artısı olacaktır, ancak asıl yapmanız gereken içinizden geldiği gibi yazmak ve oldukça doğal olmaktır. İnsanlar doğal yazılan yazıları daha samimi ve içten bulurlar. Başka hesaplarda yazan yazıları kopyaladığınızda yazının size ait olmadığı elbet anlaşılacaktır. İnsanlar beğendikleri yazıları yazan kişiyi takibe almak isteyecektir ve yazdıklarınız insanlar tarafından seviliyorsa  bu da doğal olarak sizin beğeni sayınızı arttıracaktır.

 

Twitter Favori Satın Almak

Attığınız tweetlere görsel içerik eklemek görselsiz tweetlerle karşılaştırıldığında %89 daha çok beğenilmektedir. 71-100 arasında harf kullanılan tweetlerin  de daha fazla beğenildiği ortaya çıkmıştır. Attığınız paylaşımda dikkat edilmesi gereken diğer bir özellik de paylaşımda bulunduğunuz saat. Çok geç ve çok erken saatlerde atılan tweetlerin daha az beğenisi olduğu herkes tarafından bilinir. Bu nedenler paylaşımda bulunmak için en doğru zaman öğle saatleri diyebiliriz. Araştırmalara göre de gün olarak pazartesi ve perşembeleri günleri arası olduğu öngörülmüştür.

 

Yazdıklarımızdan da anlaşılacağı gibi aslında Twitter’da beğeni almak çok da zor bir iş değil, tek yapmanız gereken kendiniz gibi olmak isterseniz günlük hayatınızla ilgili isterseniz komik ya da duygusal yazılar yazabilirsiniz. İnsanlar beğendikleri yazıları başkalarına gösterir ve ya siz takipçi sayısı fazla olan sayfalarla etkileşim kurarak yazdıklarınızı herkese gösterebilirsiniz.

İnsanların sizin yazdıklarınızı beğenmesi onların sizin paylaşımda bulunduğunuz düşünceye katıldıklarını gösterir. Onların bir şekilde tercümanı olmuşsunuzdur. Kendi paylaşmaya cesaret edemedikleri paylaşımları aynı duyguyu içeren bir başka paylaşımı beğenerek göstermeye çalışırlar. Yazdığınız yazılar herkes tarafından beğenilmek zorunda değil ve herkes tarafından beğenilmemesi sizin kötü yazdığınız anlamına da gelmez. Günümüzde insanların her gün ilgisi başka bir yere kayabiliyor. İnsanlar bugün beğendikleri şeyi yarın beğenmeyebiliyorlar. Sizin tek yapmanız gereken yaptığınız paylaşımlarda kimseyi incitmeden, kimsenin kimseden farklı olmadığını, küçük düşürücü içeriklerin olmadığı bir paylaşımda bulunmak . Herkesin beğenisini kazanmak zorunda değilsiniz. Twitter milyonlarca insanın kullandığı bir sosyal ağ ve herkesin dikkatini çekmek mümkün değil. Paylaşımlarınız kendinize öz  olduğu sürece beğeni sayınız artmaya devam edicektir.

 

 

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required