İNSTAGRAM NASIL GİZLENİR

İnstagram kullanıcılarının her anlarını hem hikaye hem gönderi olarak paylaşabilecekleri popüler bir platform haline gelmiştir ve günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca insanların canlı yayınlar da yapabilmesini sağlayan bir uygulama olmasının yanı sıra kullancılarına direkt mesaj üzerinden mesajlaşma imkanı tanır. Diğer sosyal medya platformlarına göre kullanıcıların daha fazla etkileşim içinde olduğu bir uygulamadır.

 Android’de İnstagram Hesabı Gizleme

İnstagram uygulamasını indirerek kendinize ait kişisel bir profil oluşturabilirsiniz. İnstagram hesapları standart olarak herkese açık konumda bulunur yani bir fotoğraf, video ya da hikaye paylaştığınızda veya canlı yayın açtığınızda instagram gizleme işlemi yapmadıysanız tüm dünyadaki kullanıcılar paylaşımlarınızı görebilir. Eğer tanımadığınız veya listenizde ekli olmayan birinin paylaştığınız şeyleri görmesini istemezseniz rahatlıkla instagram hesap gizleme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Eğer profiliniz herkese açık konumdaysa sizi takip isteği etmek isteyen kişiler onayınızı almadan paylaşımlarınızı görebilecektir ancak siz bunu takip isteklerini onaylayarak kabul etmek isterseniz hesabınızı gizleyebilirsiniz. Böylece siz istemeden paylaşımlarınız görülemeyecektir. Hesabınızı gizlediğiniz kişiler sizin instagram adınızı ve profil fotoğrafınızı görebilecekler yani bu gizleme işlemi sadece paylaştığınız içerikler için geçerlidir.

İnstagram hesabını gizlemek için;

 • Öncelikle profil sayfamıza giriniz.
 • Sağ üst köşedeki üç noktalı butona dokunarak ayarlar sekmesine tıklayınız.
 • Karşımıza çıkan menüde hesap başlığı altında gizli hesap seçeneğini sağa doğru kaydırınız.

Böylece hesabınızı gizlemiş oluyorsunuz. Bunun tam tersini yaparak da tekrar Instagram hesabını herkese açık hale getirebilirsiniz.

IOS’ta instagram Hesabı Gizleme

Hesabınızı gizlemek için;

 • Profilimize girerek sağ üst köşedeki ayarlar sekmesine dokununuz. Apple’da bu dişli çark şeklindedir.
 • Hesap sekmesi altındaki gizli hesap seçeneğine tıklayınız.

Hesabınız gizlenmiştir. Eğer tersine çevirmek isterseniz aynı yolu izleyerek gizli hesap sekmesine tekrar tıklayıp hesabınızı herkese açabilirsiniz.

 Bilgisayardan İnstagram Hesabı Gizleme

İnstagram hesabımızda PC üzerinden de girebilir ya da kısıtlı olsa da instagram hesabımızı açabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden de instagram hesabı gizlenebilmektedir. Ancak tabi ki instagram mobil bir uygulama sayıldığı için bazı özellikleri kullanamayacaksınız. Hesabınızı gizli yapmak için;

 • Profil sayfasına gidip sağ üst köşedeki ayarlar bölümüne giriniz.
 • Hesap seçeneği altında gizli hesap bölümünü açınız.
 • Buradan hesabınızı gizleyiniz. Eğer isterseniz tekrar herkese açık hale getirebilirsiniz.
 • Mobil olarak daha eski bir sürüm kullanıyorsanız hesabınızı gizlemek için;
 • Profilinize girdikten sonra profili düzenle seçeneğini seçin
 • Gizli bilgiler başlığı altında gizli gönderiler seçeneğini aktif hale getirin
 • Bundan sonra evet eminim onayını yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra sağ üst köşedeki mavi onay butonuna basıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Aynı işlemi uygulayarak hesabınızı tekrar herkese açık yapabilirsiniz. İnstagram hesabı gizlemek bu kadar kolaydır. Ayrıca instagram uygulaması üzerinden bazı gönderilerinizi gizleyip bazılarını açabilirsiniz. Profilinize giriniz ve profili düzenle seçeneğini seçiniz. Gizli gönderiler kısmından gerekli ayarlamaları yaparak gizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required