INSTAGRAM KONUM NASIL EKLENİR?

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte telefonlar artık akıllı birer cihaza dönüşüyor. Telefonlar bu kadar gelişirken elbette yazılımlar da boş durmuyor. Buna bağlı olarak günümüzde oldukça çok sayıda sosyal medya platformu meydana çıkmış durumda. MSN, LinkedIn, Facebook, Twitter gibi sosyal platformlardan sonra kurulan Instagram da son yılların en popüler sosyal paylaşım ağlarından biridir. İnsanlar Instagram’da istedikleri fotoğrafları takipçilerinin göreceği şekilde profilinde paylaşıyor. Kimileri fotoğraflarına arkadaşlarını etiketliyor, kimileri fotoğrafların temsil ettiği anıyı veya duygu düşünceyi açıklama kısmına yazıyor, kimileri ise hikaye kısmında anketler yapıyor.

Instagram Konum Paylaşma

Ee tabi bir fotoğrafı paylaşırken o fotoğrafın nerede çekildiğini belirtmeden de geçmek olmaz. Düşünün, Maldivler’e gidiyorsunuz ve sadece orada çekilen bir fotoğrafı paylaşmakla ve arkadaşlarınızı etiketlemekle yetiniyorsunuz. Bu şekilde anlamı kalmayacağından, Instagram konum ekleme özelliği de bize sunulan güzelliklerden. Şu anda “Peki biz bu konumu nasıl ekleyeceğiz arkadaş?” dediğinizi duyar gibiyiz. Uzatmadan geçelim instagramda nasıl konum paylaşılacağına.

Çektiğiniz fotoğrafları paylaşmadan önce konum ekleyerek, nerede olduğunuz ve fotoğrafı nerede paylaştığınız bilgilerini girerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafın nerede çekildiğini belirtmek için Instagram konum ekleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde nerede olursanız olun paylaştığınız resimleri çektiğiniz konum, tarayıcı sayesinde anında ortaya çıkar. Üstelik bunu hem Android hem de IOS işlemci olan telefonunuzda yapmanız mümkün. Tek gereken şey bir instagram hesabının yüklü olduğu bir telefona sahip olmak.  Instagram konum paylaşma için:

  • Fotoğraf veya videonuzu paylaşmadan önce efektleri ekledikten sonraki aşamada, “Konum Ekle” ye tıklayın.
  • Önerilenlerde bularak veya aratarak konumunuzu seçin.
  • En son “Paylaş” a tıklayın.

Mevcut Fotoğraf veya Videonun Konumunu Değiştirmek

“Şimdi ben bu fotoğrafı paylaştım, konumunu da ekledim ama ben bu konumu yanlış girdim nasıl düzelteceğim?” diyorsanız ise aşağıdaki basamakları uygulayarak konumunuzu değiştirebilirsiniz.

  • Fotoğrafın üstündeki işaretine tıklayarak “Düzenle” yi seçin.
  • Çıkan yerdeki mevcut konumun üstüne tıklayarak konumunuzu değiştirin.

 

Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram, artık herkesin hayatının vazgeçilmez bir noktası oldu. Kimi insanın sabah kalktığında yaptığı ilk şey telefonunu alıp Instagram’a girip, kimler ne paylaşmış diye bakmak oluyor. Kimileri ise gün içinde telefonu elinden düşürmeyip sabahtan akşama kadar Instagram’da geziniyor. Ancak tıpkı her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi, bu tarz sosyal medya ağlarının da fazlasının zararları çok büyüktür. Sonuçta elimizdeki o akıllı telefonlar rahatlık sağladığı gibi bir yandan radyasyon içinde de bırakıyor bizleri. Bağımlılık etkisi çok büyük olan bu minik cihazlara ne kadar bizlere ödev, iş, yemek yaparken sağladığı fayda konusunda minnettar olsak da bazen en büyük hastalıklarımızın tetikleyicisi bile olabiliyorlar. Bu nedenle her şeyin fazlasının zarar olduğunu bir kez daha hatırlatarak bu yazımızı içten sevgilerimiz ile sonlandırıyoruz.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required