İnstagram Hesabınızda Sıra Dışı Hareketler

Sosyal ağların takipçilerle paylaşım kolaylığı sağlaması vazgeçilmezler sıralamasın da 1. Sırada. Kullanılan bütün sosyal ağlar da bazı durumlar da sorunlar yaşanması olası. İnstagram da sıra dışı hareketler sorunu da bunlar dan bir tanesi.

İnstagram hesabınıza giriş yapmak istediğiniz de hesabınız da bazı sıra dışı hareketler fark ettik yazısı. Bu yazıyı gördüğümüz de İnstagram hesabımızla ilgili bir sıkıntı olduğunu anlarız.

Sıra dışı hareketler ve doğrulama kodu

Hesabınız da sıra dışı hareketler fark ettik hesabınızı doğrulamak için güvenlik kodu yollayacağız. İletisini alabilirsiniz. Bunun birkaç nedeni vardır.

  • İnstagram hesabınıza sık giriş yapmak ve şifreyi hatalı girmek
  • IP Proxy değiştiren programların yüklü olması
  • Takipçi, beğeni kasma veya takibi bırakanları gösteren yazılımlar kullanmanız
  • Farklı IP adreslerinden giriş yapmak
  • Birden fazla cihaz dan telefon ve tablet gibi hesabınıza giriş yapmak
  • Cihazınız da virüs bulunması
  • En önemlisi İnstagram hesabınızı birisi tarafın dan çalınmaya çalışıldığıdır

İnstagram hesabını güvene almak için yapılması gerekenler

Söz konusu hata uyarısını aldıktan sonra yapacağınız ilk iş hesabınızı güvene almak olmalıdır. Bu sorunu yaşadığınız cihazdan farklı bir cihazla giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Sorun bu şekil de düzelmezse eğer, farklı bir internet ağı kullanarak giriş yapmayı deneyin. İnstagram sıra dışı hareketler sorununuz çözülmediyse şifremi unuttum seçeneğini kullandınız faydalı olmadıysa eğer İnstagram profilinize giriş yapıp profili düzenleme seçeneğine tıklamanız gerekir. Burada bulunan seçenekler den altta bulunan gizli bilgiler seçeneğini açtıktan sonra e-mail kısmına kullandığınız mail adresini yazınız. Bundan sonra altın da bulunan kutuya kullandığınız telefon numarasını girin. İstenilen talimatları uygulayarak SMS kullanma yoluyla bu istekleri onaylayınız. İnstagram hesabınız daha güvenli olacak ve başkalarının eline geçmesi veya İnstagram hesabınız çalınma ihtimali ancak %1 olacaktır.

İnstagram sıra dışı hareketler sorunu ile karşılaştığınız da size doğruma postasını bu kaydettiğiniz e-mail adresine veya kayıtlı telefon numaranıza doğrulama kodu gönderilir. Size yollanan doğrulama konunu onayladığınız takdir de hesabınızı kullanabilirsiniz.  Onaylama koduyla ilgili sorun yaşıyorsanız öncelikle mail adresinizin gelen klasörüne kodu içeren posta gelmediyse, gereksiz klasörüne bakmanız gerekir. Bazı mesajlar spam olarak değerlendirildikleri için gelen klasörüne düşmezler. Bunu halletmek için gereksiz klasörüne girdiğiniz zaman yukarıda bulunan istenmeyen posta değil ibaresini tıklamanız yeterli olacaktır. Telefonunuza onay kodu gelmiyorsa farklı bir telefona hattınızı takarak deneyebilirsiniz. Eğer yakın zaman da operatör veya hat değişikliği yaptıysanız 72 saat süresince bildirim mesajı alamayacağınız aklınız da bulundurmanız da fayda var. Bir diğer kod gelmeme sorunu ile ilgili yardım almanızı sağlayacak konu İnstagram’ın yardım bölümün de bulunan linkten destek alabilirsiniz. Bunları uyguladığınız takdir de sorun orta dan kalkacaktır.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required