İnstagram Hesabından Çıkış Yaptırıldın

Sosyal medya hesaplarının çoğun da zaman zaman can sıkıcı problemler yaşanmaktadır. Bütün uygulamaların değişik periyotlar da güncelleme yapması gerekir. Bazı güncellemeler yeni özellikler getirirken, bazı güncellemeler sonrasın da var olan özellikler de kaybolma veya hata verme gibi sorunlarla karşı karşıya kalırız. Hemen panik yapmadan sakin bir şekil de izlenmesi gereken yolları araştırmalıyız. Bazı sorunlar belirli bir süre sonra kendiliğin den geçebilir. Bu sosyal ağların başın da gelen isimlerden bir tanesi de İnstagram’ dır.

 İnstagram

 Araştırma sonuçlarına göre İnstagram’ın facebook’dan 15, twitter’dan 20 kat fazla kullanıcı kapasitesine sahip olduğudur. Buna bağlı bağlı olarak İnstagram da zaman zaman hata verebilmektedir. Bu hatalar dan bir tanesi de İnstagram hesap dan atma olarak karşımıza çıkmaktadır. İnstagram hesabın dan çıkış yaptırıldın veya hesap sahibi şifreyi değiştirmiş yazısını görebiliriz. İnstagram da bu hatayı görmenizin birkaç sebebi olabilir.

  • Şifrenizi değiştirdikten sonra
  • Birden fazla hesap kullananlar da
  • Şifrenizin kişi veya kurumlar tarafın dan kullanılması durumun da

Şifrenizi değişikliği

Şifrenizi değiştirdikten sonra bu hatayı alıyorsanız, telefonunuz da bulunan çerezler yüzün den olabilir. Çerezler yüzün den telefon eski şifreyi hatırlar ve yeni şifreyi çözemediği için bu sorun karşınıza çıkar. Ağ ayarlarını sıfırlamanız sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Birden fazla hesap kullanımı

İnstagram da birden fazla hesap kullanıyorsanız eğer bu hatayı görmeniz mümkün, 2’den fazla hesap kullanıyorsanız ve hesaplar arasın da geçiş yapıyorsanız bu hata karşınıza çıkabilir. İnstagram hesabın dan çıkış yaptırılmak hoş olmasa da bu hatayı düzeltecek tek şey yeni bir güncelleme ile bu sorunun ortadan kaldırılmasıdır. Yine de şu yöntemi denemeniz etkili olabilir.  İnstagram hesabından çıkış yaptırıldın yazısı çıktığın da bu yazıyı kapatıp ayarlar kısmın dan hesap ekle kısmına İnstagram profilinizi ekleyin. Birkaç eklemeden sonra hata düzelmezse beklemeniz gerekecektir.

Şifre paylaşımı

İnstagram hesabınız dan çıkış yaptırıldı hatasına sebep olan şifrenizin başkaları tarafın dan kullanılıyor olması olabilir. Kişi tarafın dan kullanılacağı gibi uygulamanın erişimi yüzünden de olabilir. Eğer daha önce den şifrenizi birine söylediyseniz sizden gizli olarak hesabınıza girişi yapabilir. Bir diğer seçenek de telefonunuza yüklediğiniz herhangi bir zararlı yazılımın sebep olmasıdır.  Bu zararlı yazılımı yüklerken hesabınızı yönetmesi için yetki verdiyseniz bu yetkiyi iptal etmeniz gerekir. Öncelikle seçenekler kısmına girip şifrenizi değiştirmeniz gerekir.  Şifreyi değiştirdikten sonra e-posta ve telefon numaranızı kontrol edin. Daha sonra profil düzenle kısmına girip uygulamaları yönet kısmın dan izinli uygulamaları kontrol etmeniz ve tüm uygulamaların erişim iznini kapatmanız etkili olacaktır. Özellikle kaynağını bilmediğiniz uygulamalar varsa erişimlerini iptal etmeniz gerekir. Bunları yaptıktan sonra tekrar İnstagram hesabın dan çıkış yaptırıldı uyarısını görmesiniz.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required