İnstagram Hesabımı Nasıl Onaylatırım

Gün geçmiyor ki, internet ’le ilgili yeni bir şey öğrenmeyelim. Sanki bütün yenilikler bir köşeye saklanmış, günü gelince karşımıza çıkıp ben buradayım demeyi bekliyor. Düne kadar sosyal ağların adı geçtiğin de çoğumuz açılımını bilmiyorduk. İlerleyen zamanlar da kişisel sayfalarımız için hava atar duruma geldik. Takipçi sayımız ve paylaşımların beğenilmesi önemli olmaya başladı. Yeniliklere açık olmamız sayesin de öğrenme potansiyelimiz gün geçtikçe arttı. Tabii her yeni sayfanın veya sitenin kendine özgü kuralları var. Kimisi ikinci bir e-posta adresi istiyor, kimisi güvenlik sorularıyla karşımıza çıkıyor. En sevdiğiniz hayvan veya ilk arabanızın markası nedir? Zaman için de belli bir tecrübeye ulaşıyoruz.
Her sosyal ağda olduğu gibi İnstagram’ında kendi bünyesinde kriterleri var. E-posta adresiniz olduğu sürece istediğiniz sosyal ağda hesap açabiliyorsunuz. İnstagram’ında belli kriterleri var demiştik. Ünlü kişiler ve markalara tanınan ayrıcalıklar, diğer İnstagram kullanıcılarına tanınmıyor.

İnstagram Hesabımı Nasıl onaylatırım

İnstagram hesap onayı için ne gerekli?

Genellikle ünlü kişilerin ve kurumların onaylanmış hesapları olur. Kendileri adına sahte profillerden kurtulmanın tek yolu budur. Bu yüzden onaylanmış hesap kullanırlar. İnstadram da hesap onaylatma, diğer adıyla mavi tık alma. İnstagram resmi sayfasın da yer alan bilgilere göre sadece ünlü kişiler ve markalar mavi tık alabiliyorlar. Yine aynı sayfa ‘ da verilen bilgilere göre diğer İnstagram kullanıcıları hesaplarını onaylatmak için başvurabilecekleribir yöntem bulunmuyor. Peki, biz bu durum da ne yapmalıyız? Hesabımızın güvenli olduğunu belirtmek için. İnstagramın resmi sayfasın da bu konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapılmış. Facebook sayfanız da veya Twitter hesabınız da instagram profilinizin bağlantısına yer verebilirsiniz. Bundan yola çıkarak İnstagram Yardım merkezinden Hesabınızı Yönetme kısmına tıklıyoruz. Karşımıza çıkan sayfa da Doğrulanmış Simgeler kısmını tıklıyoruz. Açılan sayfa da karşımız 3 şık çıkıyor.

1-Doğrulanmış simgesi nedir?

Bu simge İnstagram hesaplarının yanında olan mavi tık simgesidir.
Anlamı: Tanınmış veya ünlü kişiyi, bir markayı temsil eden gerçek hesap olduğunu anlatır.

2-Profilim de doğrulanmış simgesi talep edebilir miyim?

Bazı ünlü kişilerin ve markaların simgesi bulunmaktadır. Doğrulanmış simgesi talep etmeniz veya almanız mümkün değildir.

3-Facebook’da doğrulanmış simgem var, İnstagram‘da neden yok?

İnstagram’ da yalnızca tanınmış kişiler, ünlüler ve markaların doğrulanmış simgeleri vardır. Doğrulanmış simgesi olan Facebook sayfalarının, tamamının İnstagram hesapların da doğrulanmış simgesi yoktur.
Sonuç olarak, eğer tanınmış kişi iseniz hesabınız onaylatmak için mail yoluyla İnstagram yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Ama bu yöntemle bile hesabınızın onaylanacağı kesin değildir. Bu konuyla ilgilenen sosyal medya ajanslarına ulaşabilir ve gerekli desteği oradan alabilirsiniz…

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required