İnstagram Hesabım Çalındı (Hacklendi) Nasıl Geri Alabilirim?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte türlü yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Bunlarda biri de internettir. İnternet sayesinde her istediğimize vakit kaybetmeden bir tık sayesinde ulaşabiliyoruz. Son zamanlarda sosyal medya denen bir furya aldı gitti. Bu uygulamalardan en eğlencelisi şüphesiz instagra’mdır. Bu program sayesinde beğendiğinizi fotoğraflarınızın üzerinde belirli düzenlemeler yaparak takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Beğen, yorum yap butonu mevcuttur. Yeni güncellemeler ile instagrama hikaye paylaşma özelliği de gelmiştir. Bu tür uygulamalar her geçen gün kendini yenilemeye devam etmektedir. Bu tür uygulamaları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri de hesabınızın çalınma olasılığıdır. Çalınan instagram hesabımı nasıl geri alırım? Bu konuda ilk olarak yapmanız gereken bu durumu instagram merkezine bildirmeniz gerekmektedir.

İnstagram Ne İşe Yarar?

Sosyal medya sayesinde sadece ünlülerin değil birçok insana ulaşmanız mümkündür. İnsanların yaşam tarzları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sosyal medya eğer düzgün bir şekilde kullanılır ise gayet eğlenceli platformlardır. Arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Onlar ile çekildiğiniz fotoğrafları instagram üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu uygulamaları kullanır iken bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bunlar:

 İnstagram hedabım çalındı? Eğer siz de aynı durumdan müşkül iseniz, her siteden hesabınıza giriş yapmayın. Güvenilir sitelerden hesabınıza giriş yapın. Kullanmış olduğunuz telefonunuza virüs koruma programı indirin ve düzenli olarak bu uygulamaları güncelleyin. Hesabınızı ve şifrenizi kimse ile paylaşmayın. Bilgisayarınıza da virüs koruma programı indirin ve bu şekilde hesabınıza giriş yapın.  Hesabınız çalındı ise, instagram hesap çalıntı bölümünü tıklayarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu durumu hafife almayın. Eğer hesabınız kötü niyetli insanların eline geçerse canınızı sıkacak durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için her daim tedbirli olmalısınız.

Çalınan İnstagram Hesabı İçin Çözüm Önerileri

İnstagram hesabım çalındı (hacklendi) nasıl geri alabilirim? Eğer siz de bu sorun ile karşı karşıya iseniz yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Bir kere kesinlikle bu durumu hafife almayın. Art niyetli kişiler, sizin hesabınızı kötü amaç ile kullanabilirler. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda ilk olarak yapmanız gereken, durumu, instagrama bildirmek olacaktır. Bu da bir tedbirdir. Eğer sisteme kayıt olur iken cep telefonunuzu da kaydetti iseniz, sms yolu ile hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzdan insagram uygulamasına tıklayın. Giriş ekranından sms ile şifre öğrenme bölümüne tıklayarak şifrenizi kurtarmayı deneyin. Bunların haricinde de yapmanız gereken, şifrenizi bir başkası ile paylaşmamaktadır. Yakınlarınız dahi olsa paylaşmayın. Hesabınıza giriş yaparken kullanmış olduğunuz sitelerin güvenirliliğini kontrol edin. Telefonunuzda ve bilgisayarınızda muhakkak virüs koruma programı olsun ve bu programları zamanı geldiğinde güncelleyin. Bu gibi önerileri dikkate alırsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Tedbirli olmakta fayda vardır. Ayrıca zararlı sitelere de giriş yapmamanız gerekir.

 

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required