İNSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR VEYA DONDURULUR

İNSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR VEYA DONDURULUR

İnstagram hesabı nasıl kapatılır veya dondurulur demeden önce iyi karar verin. Çünkü sosyal medya çılgınlığı giderek büyüyor. İnstagram hesabından tamamen kurtulmak istiyor iseniz size adım adım ne yapmanız gerektiğini anlatacağım. Öncelikle yeni olan bir durumu sizlerle paylaşalım. Açmış olduğunuz hesabı isterseniz haftada bir kez dondurabilirsiniz. Yani hesabınızı bir haftalığına kapatıp bir hafta sonra tekrar açabilirsiniz. Ama ben geçici süreliğine değil tamamen kapatmak istiyorum derseniz şu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • İnstagram adresindeki hesabımı sil sayfasına girin. Bu işlemden önce siteye giriş yapmalısınız.
  • Hesabınızı neden kapattığınızı seçmeniz gerekmektedir. Açılacak olan kutudan bir sebep seçin ve çıkan kutuya parolanızı girin. En son ise hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğine basın.

Bütün bu işlemler bittiği zaman unutmayın ki hesabınızı geri alamazsınız. Şimdiye kadar paylaşmış olduğunuz bütün fotoğraflar, videolar ve profil resminiz silinecektir. Bunlara takipçileriniz ve beğenilerinizde dahildir. Eğer fikrinizi değiştirme durumunuz var ise hesap dondurma işlemini gerçekleştirin. İntagram hesabı nasıl kapatılır veya dondurulur sorusunda neyi istediğinize karar verin.

İnstagram Hesabımı Nasıl Dondurabilirim

Hesabımı şu anda kullanmak istemiyorum ama daha sonra tekrar açabilirim düşüncesine sahipseniz hesabınızı silmek yerine dondurmak en mantıklısı olacaktır. İnstagram’ı dondurduktan sonra dondurulan instagram hesabı nasıl açılır sorusunu cevaplayacağız. Şimdi hesabın nasıl dondurulacağına bakalım.

  • Sisteme girdikten sonra sağ üst kısımda bulunan kafa işaretine dokunun. Mobil uygulama yaparak hesabınızı geçici olarak kapatmanın hiçbir imkânı yoktur.
  • Bu işlemden sonra profili düzenle kısmına geçin.
  • Ekranın sağ alt köşesinde hesabımı geçici olarak kapat seçeneği var. Bu bölümü işaretleyin.
  • Hesabınızı dondurmak için bir neden sorulacak. Bu nedeni seçtikten sonra alttaki kutuya şifrenizi girin.
  • En son olarak da kırmızı renkle yazılı hesabı geçici olarak kapat düğmesini tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra paylaşmış olduğunuz fotoğraflar, yorumlarınız, beğenileriniz, size yapılan yorumlar hesabınızı açana kadar gizli tutulacaktır.

Hesabınızı silmek veya kapatmak yerine fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Bunu ayarlardan gerçekleştirebilirsiniz.

Dondurulan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır

Dondurulan instagram hesabı nasıl açılır sorunuza şu şekilde cevap verelim. Dondurma işleminden sonra en az 24 saat beklemelisiniz. Hesabı geri açabilmek için mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yaparak hesabı açamazsınız. İnstagram hesabını tekrar kullanmak için kullanıcı adı ve şifrenizi girmek yeterli olmayabilir. Bu işlem için android veya ios cihazında uygulamayı indirerek işlem yapmanız gerekmektedir. Bu arada kullanıcı adı ve şifrenizi unutmayın. Çünkü şifremi ve kullanıcı adımı unuttum nasıl geri alabilirim gibi bir seçenek bulunmamaktadır. Bu yüzden şifrenizi ve kullanıcı adınızı bir yere not alın. Aktivite işlemi gerçekleşmiyor diye panik yapmayın. Çünkü aktivite için en az birkaç gün beklemeniz gerekebilir.

 

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required