İNSTAGRAM ENGELLEMELERİ NASIL UYGULANIR

İnstagram kullanımı keyifli ve oldukça kolay olan bir uygulamadır. Günümüzde hemen hemen herkesin kullanmayı seçtiği bu uygulama hakkında bilinmeyenleri öğrenmeye çalışan kişi sayısı da çoktur. Sık ve yoğun kullanımlar da instagram yorum engeli, instagram takip engeli gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Peki, bu sorunların sebebi nedir? İnstagramda saat başı işlem limitleri olur ve yoğun kullanımlar da instagram hesabınızın kapanmasına kadar gitmektedir. Bu durumlarda belirli sürelerde cezalar olabilir. 24 saat ve 48 saat arasında ki bu engelleri aşmak pek mümkün değildir. Yaptığınız veya yapacağınız aşırı kullanım hatalarını düzlemekte zorluk çekebilirsiniz. O yüzden bu uygulamayı daha dikkatli kullanmakta fayda vardır. Örneğin aşırıya kaçacak şekilde, fotoğraf paylaşımında bu sorun karşınıza çıkabilir. Yâda aşırı denilecek ölçüde yorum yapacak olmanızda aynı sorunu yaratabilir. Yapacağınız sorunlar spazm olara algılanabilir. Aynı şekilde, aşırı beğenmeler diğer paylaşımlar ve yorumlarınızda tekrar tekrar ekranınızda engelleme uyarıları almanız mümkündür. Her ne kadar bu engellerin aşıldığı aktarılsa da aslında bu engellerin aşılması güçtür. Anlatıldığı gibi instagram takip engeli ne zaman kalkar sorularının yanıtı ise 24 ve 48 saatleri arasında kalkabildiğidir.

İnstagramda yorum engellemelerini kendinizde ayarlayabilirsiniz. Yorum ayarlarına giriş yapmalısınız. İstenmeyen yorumları gizle seçeneğine dokunup, görünmesini istemediğiniz kelimeleri girerek o kelimelerin geçmesine engel olabilirsiniz. Yorum engelleme işlemlerini gerçekleştirdiğiniz de hem eski hem yeni konularda, seçtiğiniz kelimeler otomatik olarak engellenir. Özellikle kadın kullanıcılar bu ayarları tercih ediyorlar. Aşırıya kaçan uygulamalardan sonra, bu cezalar neticesinde daha dikkatli olmazsanız, instagram hesabınızın kaldırılma durumu söz konusu olabilir.

İNSTAGRAM ENGELLEMELERİ NASIL UYGULANIR

İnstagram tüm kullanıcılarını düşünerek engeleme uyarıları ve cezaları düzenlemiştir. Sürekli olarak kendini yenileyen, güncelleyen bir uygulamadır. Üstelik sorun yaşadığınız da hepsinin mantıklı açıklamalarını bulmanız da mümkündür. Çağın gelişen çocuklarını da düşündüğümüzde, hepsinin elinde telefon ve daha üstü cihazlar bulunuyor. Dolayısıyla bu engellemeler daha yararlı hale geliyor. Çocuklarımızın bu tuhaf paylaşımlardan korunmasını da sağlamış oluruz.

Tüm bu engellerin aşılabildiği söylenmektedir. Bazı sitelerde bu tür uygulamalar için çekilmiş videolar bulabilirsiniz. Her kullanımın detayları bir bir anlatılmıştır. Doğru adımlarla açıkları bulmaya çalışan kişiler, kendilerince yöntemler geliştirmiştir. Bu yöntemleri bilmeyen kişilerin uygulamaya çalışması riskli olabilir ve bundan dolayı instagram hesaplarını komple kaybedebilirler. Her güzel anınızın resmetmek isteyebilirsiniz, her günün diğeri ile aynı olmasını kimse istemez ve elbette sevmez. Unutulmaz anlar yaşamaya çalışılır ve bu anları fotoğraflamak isteyebilirsiniz. Aynı fotoğraftan bir sürü paylaşırsanız aşırı kullanıma girer ve bu da ceza almanıza sebebiyet verir. Oysaki güzel bir anın dikkat çekiciliği anlık yapılan paylaşımların detaylarında gizlidir. Günlük paylaşımların yapıldığı bu güzel uygulama dünyanın dört bir yanında kullanılıyor. Üstelik insanlar bir defa kullanmaya başladıklarında tekrar bırakamıyorlar.

 

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required