İnstagram E-Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

İnstagram milyonlarca üyeye sahip olan ve tüm dünyada kullanılan bir fotoğraf paylaşım ağı olarak öne çıkmaktadır. Bu fotoğraf paylaşım ağında her gün milyonlarca fotoğraf, video ve hikâye paylaşılmakta, üyeler tarafından oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulamaya giriş yapabilmeniz için iki adet mevcut yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri Facebook hesabınızla İnstagram’a giriş yapmaktır. Mevcut Facebook hesabınızın bilgileri ile rahatlıkla İnstagram’a giriş yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise en sık kullanılan ve kullanıcıların çoğu tarafından tercih edilen e-mail ile kayıttır. E-mail adresinizle şifre oluşturarak İnstagram’a üye olmanız ve uygulamayı kullanmaya başlamanız mümkündür. İlerde gerek duymanız halinde eğer e-mail ile üye olduysanız rahatlıkla e-mail adresinizi değiştirebilir ve başka bir e-mail adresi ile uygulamaya giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram Mail Değiştirme

İnstagram mail değiştirme işlemini bazı durumlarda zorunlu olarak uygulamanız gerekebilmektedir. Eğer üye olduğunuz mail adresine erişim sağlayamıyorsanız veya mail adresinizin şifresini unuttuysanız mail adresinizi değiştirmeniz gerekebilir. Kullanamadığınız bir mail adresi ile İnstagram hesabınızı kullanmanız ilerde İnstagram şifrenizi unutmanız veya hesabınıza erişim sağlayamamanız durumunda hesabınızı tamamen kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle İnstagram’a giriş yaptığınız mail adresine erişim sağlayabiliyor olmanız gerekmektedir.

Üye olurken sizden istenilen mail adresine şifre değiştirme veya şifre unutma durumunda erişim sağlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde yüzlerce fotoğraf ve video yüklediğiniz, binlerce takipçiye ulaştığınız İnstagram hesabınıza bir daha erişim sağlayamayabilirsiniz. İnstagram e-mail değiştirme işlemini uygulamadan önce kendinize yeni bir e-mail hesabı açmalısınız. Açacağınız yeni e-mail hesabının şifresini unutmamaya gerekirse özel bir not defterine not almanızda fayda var. Ayıca e-mail hesabınızın onaylı olmasına yani adres telefon gibi bilgiler tam ve eksiksiz bir şekilde girilmesine özen göstermelisiniz. Daha sonra onaylı e-mail hesabınızın adresi ile mevcut İnstagram profilinizdeki e-mail adresini değiştirebilirsiniz. Ancak burada unutulmaması gereken önemli bir nokta var. E-mail adresinizi değiştirdikten sonra İnstagram hesabınıza giriş yapmak için yeni e-mail adresinizi girmelisiniz. Aksi takdirde eski mail adresinizle giriş yapamayabilirsiniz.

İnstagram E-Posta Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram e-posta değiştirme işlemini yapmak için İnstagram hesabınıza giriş yapın. Daha sonra hesabınızdaki profili düzenle kısmına tıklayın. Bu kısımda e-posta bölümü yer almaktadır. Eski e-mail adresinizi buradan silerek yeni açmış olduğunuz e-mail adresinizi girin ve kaydet butonuna tıklayın. Artık İnstagram e-posta değiştirme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Yeni mail adresinize gelen onay linkine tıklayarak işlemi tamamlamış oluyorsunuz. Gelen maildeki linke tıklayarak yeni mail adresinizi onaylamış olacak ve böylece değiştirmiş olduğunuz mail adresi ve şifreniz ile İnstagram hesabınıza giriş yapabileceksiniz. E-mail adresinizin çalınması veya erişim sağlayamamanız durumunda ise tekrar aynı işlemi uygulayarak e-mail adresinizi değiştirebilir ve yeni mail adresiniz ile İnstagram hesabınıza sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required