İnstagram Durduruldu Hatası Veriyor

İnstagram dünyanın en fazla kullanılan ve en gelişmiş fotoğraf paylaşım ağıdır. Tüm dünyada milyonlarca üyeye sahip olan platformd

a her gün milyonlarca, fotoğraf, video ve hikâye paylaşılmaktadır. Uygulamanın bu denli popüler olmasının altında ise İnstagram’da birçok özelliğe sahip düzenleme araçlarının ve filtrelerin yer almasıdır. Bu özellik ve araçlarla paylaşılan fotoğraf ve videolar daha mükemmel bir hale getirilmekte ve paylaşılabilmektedir. Uygulamanın tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılması uygulamanın sürekli geliştirilmesine de zemin hazırlamıştır.

İnstagram Durduruldu Hatası Nedir?

Sürekli güncellenmesine ve yeni sürümlerin sunulmasına rağmen bazı zamanlarda telefondan veya uygulamadan kaynaklanan sebeplerden dolayı birçok kişi İnstagram durduruldu uyarısı alabilmektedir. Bu sorun uygulamanın kapanmasına ve kısa süreli olarak uygulamayı kullanamamanıza neden olur. Uygulamayı tekrar açarak kullanmaya başlayabilseniz de fotoğraf veya video atarken bu durumla karşılaşırsanız işiniz yarım kalabilir ve tekrar yükleme yapmanız gerekebilir. Bu sorunun temelinde birkaç etken vardır ve bu etkenler nedeniyle İnstagram durdu hatası almanız mümkündür.

İOS işletim sistemine sahip cihazlarda İnstagram durduruldu hatası pek rastlanan bir sorun olmasa da genel olarak Android kullanıcıları böyle bir sorun yaşamaktadır. Bu hata birden fazla sebebe bağlı olabilmektedir. Ancak hatanın neden kaynaklandığını deneme yanılma yöntemiyle bulmanız ve çözmeniz de mümkündür. Android tabanlı akıllı telefonlarda ön bellek yetersizliği nedeniyle İnstagram durduruldu hatası alınabilmektedir. Bunun nedeni ise uygulamanın ihtiyaç duyduğu ön belleği kullanamamasıdır.

Birçok kişi gerekli gereksiz birçok uygulamayı telefonuna indirmekte ve bu uygulamalar da gereksiz yere telefonunuzun ön belleğini işgal etmektedir. Bu şekilde diğer uygulamalarda da durdu veya durduruldu hatası almanız muhtemeldir. RAM’in boşaltılması yardımcı programlar aracılığı ile gerçekleştirilebilse de en temel çözüm olarak sadece ihtiyacınız olan temel uygulamaları indirmeniz önerilmektedir. Bu şekilde İnstagram durduruldu hatası almadan uygulamayı düzgün bir şekilde kullanabilirisiniz.

İnstagram Durduruldu Hatası Çözümü

Clean Master ve CCleaner gibi uygulamaları telefonunuza indirerek ön bellek sorununu çözebilir ve ön belleği temizleyebilirsiniz. Bu uygulamalar olmadan telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamalar kısmına giriş yaparak verileri temizleyebilirsiniz. Bu şekilde İnstagram durduruldu hatası almadan rahat ve hızlı bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz. Eğer bunu gerçekleştirdiğinizde sorun çözülmüyorsa uygulamayı güncel bir hale getirmelisiniz. Uygulama güncellemelerini yaptıktan sonra sorun hala devam ediyorsa telefon ayarlarınızı sıfırlamanız sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Yüklenen uygulamaların çok fazla olması veya telefonunuza zararlı yazılımların indirilmesi zamanla telefonunuzun standart ayarlarını etkileyerek uygulamaların düzgün bir şekilde çalışmasına engel olabilir. Bir Antivirüs programı ve CCleaner gibi program indirerek telefonunuzdaki sorunları çözebilmeniz mümkündür. Tüm bu uygulamaları gerçekleştirmeniz halinde hala İnstagram durduruldu hatası alıyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmında uygulamalara girerek İnstagram uygulamasını kaldırmanız ve uygulamayı tekrar kurmanız da sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required