Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram ve Twitter da kullanılmayan sayfa birleştirme özelliği Facebook da sık kullanılmasa da ihtiyaç duyulduğu zamanlar da kullanmak üzere geliştirilmiş bir özelliktir. Özellikle sosyal medya yönetimini kullanan kişiler için önem taşımaktadır. Facebook sayfa birleştirme. Bazen belirli aralıklarla aynı özellikleri taşıyan iki ayrı sayfa açmış olabiliriz. Ya da bizim bilgimiz dışında adımıza açılmış sahte bir sayfa ile karşılaşabiliriz.

Bu durumlar da tek bir hesap adı altın da sayfalarımızı birleştirmek ve adımıza açılmış sahte sayfayı da iletişime geçerek asıl sayfamıza eklemek için kullanmamız gereken bir yöntem bulunmakta. Bu durum da yapacağımız şey sayfa birleştirmeyi kullanmak olacak.

 Sayfa birleştirme için bilinmesi gerekenler

  • Birleştireceğimiz sayfaların isimlerinin benzer olması
  • Birleştirilecek sayfaların yöneticisi olmanız
  • Birleştirilecek sayfalar dan beğenen sayısı çok olan yani büyük hesabın kalacağı ve küçük hesabının silineceğini bilmemiz gerektiği
  • Birleştirmeye çalıştığınız sayfalar birbirine benzemiyorsa eğer sayfalar kalıcı olarak kaldırılır ve geri alınamaz.
  • Sayfa birleştirme işlemine başladıktan sonra bu işlem kesinlikle geri alınamaz
  • Mükerrer sayfa da bulunan kişilere sayfaların birleştirilmesi ile ilgili haber verilmektedir.
  • Facebook sayfa birleştirme işleminin birkaç gün süreceği işlem başlatılmadan bilinmesi gerekir.

İnsanların facebook üzerin den seni daha kolay bulmalarını sağlamak amaçlı uygulanan bu yöntem sayesin de ayrı, ayrı sayfalar da bilgi arayışını önlemeyi amaçlayan bu uygulama tek sayfa da bütün özellikleri barındırmayı sağlar.

Küçük sayfa silindiğin de için de bulanan paylaşımları kaybetmemek için arşivlemeniz gerekir. Silinen küçük sayfada ki beğeniler otomatik olarak sizin büyük sayfanıza eklenir.

Sayfa birleştirme nasıl yapılır?

Facebook com adresin de ki yönergeleri takip ederek birleştirme işlemini yaparız. Facebook sayfa birleştirme işlemini yapmak için facebook com adresine giriş yapıldıktan sonra facebook.com/sayfa/birleştirme adresine gidilir. Mükerrer sayfaları birleştir kutucuğun da bulunan. Yönettiğin benzer adları olan ve aynı şeyi temsil eden sayfaları birleştir yazısı altın da ilk menüden tutacağınız sayfayı seçin bundan sonra ikinci sayfa otomatik açılır. Açılan menü de birleştirmek istediğiniz sayfayı seçerek, sayfalar birleştirilebiliyorsa onay kutusunu tıklamanız gerekir. Eğer birleştirmek istediğiniz sayfalar uygun kriterlere sahip değilse. Birleştirilecek hiç sayfan yok yazısı çıkacaktır. Bu sayfaların birleştirme işlemi için uygun olmadığını ifade eder. Eğer sayfaları birleştirme talep seçeneği varsa sayfalarınızı birleştirmek de sorun olmadığı anlamına gelir. Sayfalar birleştirebilir ise sayfayı beğenen kişiler ve yer bildirimleri bir araya toplanır ve diğer sayfa da olan fotoğraf, gönderiler, beğeniler, değerlendirmeler, varsa puanlar ve kullanıcı adı tamamen silinir. Bu işlemin kesinlikle geri dönüşü yoktur. Bir kere silinen hesabı bir daha geri getiremeyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Silinen sayfa facebook dan kaldırılır. Birleştirme yapmadan önce dikkat edilmelidir.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are required